Saçlara Fön Çekmenin Püf Noktaları Nelerdir?

13 Mar

Her gün kuaföre gidip fön çektirmenin masrafını yetiştirmekten günlük hayatınızda harcayabileceğiniz hesaplı paranız kalmaz. Hal böyle olunca da evde fön çekmek için bazı tüyolara, püf noktalara ihtiyacınız olabilir. Saçlarınıza önem veriyorsanız ve sağlıklı şekilde fön çekmek istiyorsanız işte bu sizlere püf noktalar…

Saçlarınızı şampuanlayıp yıkadıktan sonra durulama işlemi yapacaksınız. Saçlarınızı temizledikten sonra, durulama için kısa süreli soğuk suyla yıkamanız saçlarınızı tararken sizlere yardım edecektir. Havlu ile ovalamayı ise hafif hareketlerle yapmanız, saçlarınızın birbirine karışmasını engeller. En son ise geniş dişli tarak ile saçlarınızı tarayın.

fön
fön

Saçlarınız nemli haldeyken yapacağınız işlem, losyon ya da hacim veren bir ürün kullanmak olacaktır. Daha sonrasında ise kurutma makinesiyle en hızlı seviyede kurutunuz.

Saçlarınızı ön – arka ve sağ – sol olmak üzere 4 bölüme ayırarak klips ile tutturabilirsiniz. Daha sonrasında ise saçlarınıza fön çekme uygulamasını yapacaksınız.

Her saçlarınızı ayırdığınız nokta için özenle fön çekerek, saçlarınızın birbirine karışmadan düzleştirme işlemini yapmış olabilirsiniz. Her bölgenin fön bitiminde ise klips ile saçınızı tutturabilirsiniz.

Fön Çekmenin Püf Noktası…

Eğer ki fön çekmek istiyorsanız, saçlarınızda her zaman enseden başlamanız gerekir. Her zaman alt kısımdan başlayarak üst kısımlara doğru ilerleyin.

fön çekmek
fön çekmek

Alın ve perçem kısımları, en hızlı ve kolay kuruyan kısımlardır. Bu nedenle buralara en son fön çekmenizde fayda vardır.

Son olarak saçlarınızın uç kısımlarının güzel durmasını – görünmesini isterseniz, bu konuda fırçayı sararak fön çekin. Bu sayede son olarak saçlarınızın uçlarında ki kıvrımlar hoşunuza gidecek görünümde olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir