Okulda Başarının Sırrı Sizce Nedir?

11 Mar

Okulda başarı kimilerine göre sadece çok çalışmak, kimilerine göre sağlıklı bir aile ortamı ya da belki okulu çok sevmek gibi nedenleri arka arkaya sıralayabiliriz. Uzmanlar bunların hiçbirinin tel başına yeterli olmadığını ancak ve ancak hepsinin bir araya gelmesinin başarıyı getireceğini belirtiyorlar.

ders çalışmak
ders çalışmak

Çocuğunuzun Başarısı İçin Gerekli Ortamı Yaratmalısınız

Her birimiz hayattaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını ve başarılı bir kariyeri olmasını istiyoruz. Ama bunun daha erken yaşlarda ebeveynlerin yapması gereken bazı şeyler vardır. Mesele sağlıklı bir aile ortamı ve iletişimin her daim güçlü olduğu aile bireyleri, çünkü eğitim önce ailede başlıyor ve çocuğun okul yaşı gelene kadar öğrendikleri karakterinin ve bazı yetilerinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

akademik başarı
akademik başarı

Hal böyle olunca okuldaki başarının sırrı büyük ölçüde ailedir demek mümkün. Okul, öğretmen ve elbette çok çalışmak gibi faktörler de başarının kalan kısmını oluşturuyor. Bu nedenle ebeveynlerin özellikle de annelerin daha çok küçük anlamaz deyip geçiştirmek yerine ona bir yetişkin gibi alabileceği her şeyi vermeleri gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir