Şahizar İsminin Anlamı

17 Haz

Şahizar kız çocuklarına verilen bir isimdir. Arapçadan dilimize geçmiştir. Peki Şahizar isminin anlamı nedir? Şahizar değerli taşlarla süslü padişah koltuğu, sahip çıkan anlamlarına gelmektedir. Şahizar TDK’deki anlamı araştırıldığında herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Şahizar isminin kişilik analizine baktığımızda karşımıza şu bilgiler çıkmaktadır. Bu isme sahip kişiler bir ortama girdiklerinde nasıl davranacaklarını çok iyi bilirler. Bu özellikleri sayesinde çevreleri tarafından saygı görülen kişilerdir. Sıcakkanlıdırlar. Arkadaş edinme konusunda sorun yaşamazlar. Bir sorunla karşılaştıkları zaman sakinliklerini koruyabilirler. Bu özellikleri onlara problem çözebilme yeteneği kazandırmaktadır. Nazik insanlardır. Çevrelerindeki kişileri kırmaktan kaçınırlar.

Bu isim Kuran’da geçmemektedir. Şahizar ismi caiz mi sorusunun yanıtı evet, caizdir. Kullanılmasında sakınca görülen isimler arasında yer almamaktadır.

Harflerin kendine özgü bir titreşimi vardır. Bu titreşimler kişide çeşitli hisler uyandır. Bu sebeple isimlerin harf analizini bilmek önemlidir. Şahizar isminin harf analizi şu şekildedir.

Ş: Kişinin kültürlü ve görgülü olduğu hissini uyandırır. Ş harfi aynı zamanda kişinin sıcakkanlı olduğuna dair bir izlenim de yaratır. Bu sayede bu ismi söyleyen kişide arkadaş ortamında mutlaka bulunması gerek izlenimi oluşur.

A: Sakin birini çağrıştırır. Bu sakinlik problemleri çözme konusunda da avantaj sağlamaktadır. İsimde A harfinin bulunması kişinin çevresindeki insanlara güvenilir olduğuna dair sinyaller verir.

H: Anlayışlı ve sakin birini çağrıştırır. İsminde H harfine sahip kişiler insanları kırmaktan, üzmekten kaçınırlar. Kötü bir olay karşısında sakinliklerini koruyarak çözüm üretmeye çalışırlar.

İ: Düzenli birini çağrıştırır. İsminde İ harfi bulunan kişiler işlerini planlı ve düzenli bir şekilde yapmayı severler. Bu özellikleri sayesinde iş hayatlarında da başarılı olurlar. Aynı zamanda bu harf yardımsever oldukları hissini de uyandırır.

Z: Kişinin uyumlu olduğu hissini uyandırır. Bu sayede isminde Z harfine sahip kişiler arkadaş edinmede zorluk yaşamazlar. Yeni bir ortama girdiklerinde sıcakkanlı olduklarına dair izlenimler yaratırlar. Herkes tarafından kolaylıkla fark edilen bu durum onlar için bir avantaj olmaktadır.

A: Sakin birini çağrıştırır. Bu sakinlik problemleri çözme konusunda da avantaj sağlamaktadır. İsimde A harfinin bulunması kişinin çevresindeki insanlara güvenilir olduğuna dair sinyaller verir.

R: Kişinin uyumlu, dengeli ve neşeli olduğu hissini uyandırır. Bu özellikler kişiye saygı duyulmasını da sağlamaktadır.

Şahizar isminin analizini ele aldığımızda şu bilgilerle karşılaşmaktayız. Bu isme sahip olanlar liderlik vasfına sahip kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir liderde bulunması gereken inisiyatif alma özelliği Şahizar isimli kişilerde vardır. Yaptıkları işe önem verirler. Ne iş olursa olsun düzgün yapmaya özen gösterirler. Sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Yaratıcı insanlardır. Yaratıcılıkları ve iş disiplinleri birleştiğinde parayı adeta kendilerine çektikleri söylenebilir. Aynı zamanda yaratıcılıklarını üretken olmak için kullanırlar. İyi bir gözlem kabiliyetine sahiptirler. Zeki insanlardır. Hızlı bir şekilde düşünüp, düşüncelerini hemen hayata geçirebilirler. Özgür ruhludurlar. Özgürlüklerini kaybetmeyi asla kabul etmezler.

Şahizar isimli kişilerin olumlu yanları şu şekildedir. Merhametli kişilerdir. Sosyal insanlardır. Sıcakkanlıdırlar ve arkadaşları ile vakit geçirmeyi severler. Sanata yatkındırlar. Düşünceli insanlardır. Aşık oldukları insanı ölesiye severler. Cesurlardır. Lider olarak doğan nadir insanlardandır. Zekidirler. Disiplinli ve düzenlidirler. Sevecendirler. Aynı zamanda asla tükenmeyen bir enerjiye sahiptirler.

Olumsuz yanları ise şu şekildedir. Bazen fazla kuşku duyan bir hale bürünebilirler. Lükse düşkün insanlardır. Tehlikeyi severler. Detaycıdırlar. İş ve özel hayatlarını dengelemede zorluk yaşayabilirler.

 

Şahizar ismine benzer isimler arasında Mahizer, Şahnizer, Şayizer, Şahaser isimleri yer almaktadır. Şahizar ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında kimse bulunamamıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir