Seçimin Nabzı İnternette Attı

28 Haz

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de, 2015 Genel Seçimleri yapılmıştı. 2 ay boyunca düzenledikleri kampanyalarla halkı üstlerine çekmeye çalışan partiler, 7 Haziran günü kozlarını paylaştı. Sandıktan herhangi bir partinin tek başına iktidar olması için yeterli vekil sayısına ulaşamadığı seçimde, insanların takip etmek için ilk adresi yine internet oldu.

internet
internet

Gelişmeler An Be An İnternette

Gerek Türkiye’de gerekse dünyanın genelinde hayatın her alanında ihtiyacın ta kendisi olan internet, seçimlerde de Türkiye’nin tercihi oldu. Normal günlere nazaran seçim gecesi internet kullanımı yüzde 150 oranında artış gösterdi. Her yıl gelişen teknolojiyle insanların daha fazla bağlandığı ve ihtiyaç duyduğu internet bu yıl seçim gecesinde kendi alanında kullanılma rekoru kırdı. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasağından dolayı sonuçların geç verilmesi, insanların soluğu internette almasına neden oldu.

internet
internet

Gazetecilerden ve sandık görevlilerinden sızan bilgilerle insanlar internetten sonuçlara yavaş yavaş öğrendi. Türkiye’de internet trafiğini yöneten firmanın yetkililerinin yaptığı açıklamalarda bunu kanıtlar nitelikteydi. Önceki yıllarda yapılmış seçimlerde yarım saat içinde parlayıp eski haline dönen internet kullanımı bu seneki seçimde saat 18.00’dan gece 01.00’a kadar sürmüş olup bir ilke imza attığı yetkililer tarafından halka bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir