Teknoloji Devri

31 Ağu

Yaşadığımız dünyada, dünden aşağı her şeyin değiştiğini, hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını ve sürekli bir yenilenmenin olduğunu görebiliyoruz. Bunun nedenleri arasında, dünyanın gelişmesi gösterilebilir. Bu tek başına yeterli kalmaz bazı unsurları açıklamaya. Merkez olarak hayatımızda yer alan teknoloji, işleyişlerin son derece kolaylaşmasına neden oldu.

teknoloji devri
teknoloji devri

Özellikle internet teknolojisinin gelişmesi, birçok yenilikle buluşmamızı sağladı. Cep telefonları, önümüzde duruyor. Nereden nereye geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Alo demek yeterli iken, bugün gelinen noktada, şu özellik neden yok, bu uygulama bu cihazda yok noktasına geldik. Bu durumu teknolojiye borçluyuz. Hayatımıza girdi ve dengeleri değiştirdi.

Yeni Düzene Ayak Uydurmak Gerekiyor

Yeni düzende, teknolojiye evet diyenler ve bunca şeye rağmen hala teknolojiye diretenler var. Teknolojiye diretenler, kendilerine her ne kadar gelenekçi yaftası yapıştırsalar da, bu ifadeyle kendilerini sade göstermeye çalışsalar da, ne yazık ki teknoloji karşısında yetersiz kalacaklar.

teknoloji nedir
teknoloji nedir

Beklentiler çok yükseldi, düzen değişti. Bu yeni düzene ayak uydurmak gerekiyor. Dünyanın dili de değişti. Bu dili öğrenerek, bu hayatta var olmaya devam etmek gerekiyor. Yoksa kaybolup gitmek çok kolay olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir