Tembellikten Kurtulma Yolları

3 Ağu

Bu yazıyı büyük ihtimalle tembellik şikâyeti olanlar okuyacak. Ve uzun bir yazı olursa, bunu okumaya bile üşenecekler 🙂 Evet dediğiniz, duyuluyor 🙂 O yüzden direkt konuya geçiş yapmak en doğrusu!

Tembellikten Kurtulmak İçin Tavsiyeler

  • Yapmakta olduğunuz meslek; sizi mutlu etmiyorsa, o mesleğe devam etmekten hemen vazgeçin. Kendinizi iyi hissedeceğiniz, işe giderken gülerek gidebileceğiniz meslek hangisi? Hemen o iş için çalışmalara başlayın! Zira insan sevmediği işi yapmak istemez. Ve bu da tembellik sebebidir.
tembelliğe karşı gülümse
tembelliğe karşı gülümse
  • Meslek sorunu yok. Ama yine de boş boş oturmak istiyorsanız; ayarı çok kaçırmadan oturun! Evet evet, oturun. Çünkü bu demektir ki vücudunuz artık dinlenmek istiyor… Bir müddet izin verin kendinize. En sevdiğiniz yerlere gidin. En sevdiğiniz aktiviteleri yapın. Yani kendinizi ödüllendirin. Bu size iyi gelecektir.
  • Bir görevi yapmak zorundaysanız, bahaneleri bir kenara bırakıp masanın başına oturun! İstemeseniz bile oturup yapmaya başlayın, yavaş yavaş da olsa bir adım atın. Bir işe başlamak, bitirmeniz için size güç verecektir.
  • Hayallerinizi asla unutmayın! Bir hayaliniz, bir amacınız, bir hedefiniz olsun. Ona ulaşmak için çalıştığınızı düşünün ve bunu aklınızdan çıkarmayın. Sürekli hayalini düşünerek kendinizi motive edin.
  • Zorla da olsa spor yapın. Hem sağlıklı hem de zinde olan bir vücut, tembelliği önleyecektir.
tembellik için spor
tembellik için spor
  • Kendinize bol bol zaman ayırın. İş dışında da bir hayatınız olduğunu unutmayın.
  • Sevdiğiniz arkadaşlarınızla konuşup zaman geçirmek, size psikolojik açıdan iyi gelir. Onlarla zaman geçirin.

Kendiniz psikolojik açıdan nasıl mutlu edeceksiniz, onları yapmaktan asla kaçınmayın. Unutmayın ki tembelliğin ilk ilacı, psikolojinizin düzelmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir