Veri Kurtarma Süreci ve Veri Kaybı Nedenleri

29 Kas

Günümüzde önemli bilgilerin çoğu bilgisayarlarda veya sunucularda saklanmaktadır. Elektronik cihazlar vasıtasıyla saklanan verilerde bir takım nedenlerden dolayı silinmeler veya tamamen çökmeler meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda veri kurtarma süreci adı altında bir takım işlemler yapılır.

Özellikle kurumsal firmaların veya kamu kurum ve kuruluşları gibi yerlerde kaybolan verilerin telafisi büyük önem arz etmektedir. Verilerin büyüklüğü, gizliliği ve önemi göz önüne alındığında yedekleme sistemi olmuş dahi olsa yine de bunların kurtarılması gerekebilmektedir. Bu denli önemli işlerin uzman olmayan kişiler tarafından yapılması işi daha da karışık bir yapıya sokmaktan öte gitmemektedir. Bu nedenle çevrenizde bulunan insanlardan ziyade işi uzman ellere bırakmanızda fayda bulunmaktadır.

Veri Kaybı Nedenleri

               Veri kaybı için irili ufaklı birçok neden bulunsa da en yaygın nedenleri aşağıda paylaşıyoruz.

  1. Ani elektrik kesintileri veya voltaj düşümü/yükselmesi
  2. Virüs bulaşması / Hacker saldırısı
  3. Kullanıcı tarafından ani verilen reaksiyonlar sonucu verilerin silinmesi
  4. Sunucunun bulunduğu ortamda yangın çıkması veya sunucunun fiziksel bir hasar alması
  5. Yoğun kullanım sonucu sistemin aşırı ısınması
  6. Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak dosya yapılarının bozulması

Yukarıdaki nedenler veri kurtarma süreci hizmeti veren firmaların en çok karşılaştığı problemler arasında yer almaktadır. Özellikle dış etmenlere bağlı olarak gerçekleşen nedenlerden dolayı verilerinizin geri getirilmesi işlemleri daha da uzayabilmektedir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda Gold Data firmasını arayarak veya https://www.goldverikurtarma.com/veri-kurtarma-sureci adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Firma ücretsiz olarak analiz hizmeti vermektedir. Veri kaybolma nedenleri bulunduktan sonra sizlere tam bir kurtarılacaklar listesi göndermekte ve sizin onayınızın ardından veri kurtarma süreci işlemlerine başlamaktadır. Daha detaylı bilgi için linki ziyaret edebilir veya firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir