Yapılan Diyetlerle Nasıl Yağ Yakılır?

17 May

Hayatımızda bazen önemli dönemler yaşarız. Kimimizin düğünü, mezuniyet balosu, partisi, yada her yaz olduğu gibi denize girme vaktimiz gelmiştir ama ne yazık ki her kış döneminden kızgın ve pişman bir ruh haliyle çıkarız. Kilo vermede en önemlisi de yağ olan bölgedeki kasları çalıştırmaktır yani kardiyo egzersizleri ile yağların kaybedilmesini sağlamaktır.

diyet
diyet

Her ne kadar yağ yakıcı yüzlerce diyet mevcut olsa da diyetten önce sporun daha önemli etkiye sahip olduğunu bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.Her ne kadar spor önem taşısa da ciddi kilo problemleri olanların, adeta obezite ile şavaşan kişilerin doktor kontrolünde diyet yapması şarttır. O nedenle doktorun önerisi ile öncelikle uygun bulunan besinler yenmeli ve spor hayatımızdan çıkarılmamalıdır.

diyette yağ yakmak
diyette yağ yakmak

Diyet yapmaya karar verdiğimizde her zaman uzun zamanlı diyetler hedefimiz olmalıdır. Bunu şu açıdan düşünmeyin. “Uzun zaman diyet yaparsam daha fazla kilo veririm” bu bakış açısı da yanlıştır çünkü uzun zamanlı diyetlerden kasıt kurtulmak istediğimiz kilolara gerçekten ulaşmak bağlamında önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir