Yaz Biterken Ciltte Oluşan Kırışıkları Azaltma Yöntemleri

30 May

Bolca sıcak, kimi zaman bunaltan bir yaz dönemi daha bitmek üzere ama hiç kuşku yok ki, güneşin etkilerinden, cildimiz hangi yaşta kadın da olsak, erkek de etkileniyor o yüzden de mevsimsel geçişlerde tüm bu olumsuz etkilere karşı cildimizi korumaya almamız gerekiyor.

Kuruma, güneşin zararlı ışınları olan UVA/UVB’ye bağlı olarak ortaya çıkan, foto yaşlanma, ciltte oluşana kırışıklıklar gibi sorunların önüne geçmek için yapabileceğimiz şeyler ise aslında oldukça basit ve kolayca uygulanabilecek olan şeyler. Denediğinizde siz de etkilerini anında görmeye başlayacaksınız.

cilt bakım

Temel Yapılması Gerekenler

Yapılması gereken en başında cilt dostu olan besinlere özellikle bu dönemde ağırlık verilmesi gerekiyor. Bu cilt dostu besinlerin başında domates ilk sırada. Ama yine bu mevsimde yapılan domates salçasının da mutlaka sıkça tüketilmesi gerekiyor zira domates salçasının içerisinde yer alan likopen cilt kırışıklıkları için mucizevi bir etki yaratıyor.

Mercimek, elma, nar, nar suyu, keten tohumu, karpuz, kayısı, ay çekirdeği de bolca tüketilmesi gereken diğer besin maddeleri. Sağlam bir kahvaltı ise olmazsa olmaz.

Vitamin takviyeleri de asla ihmal edilmemeli. Özelikle A,C, E vitamini içerek doğal ürünler gıda takviyeleri olarak tüketilmeli. Bunların tablet ya da şurup formunda olanları kullanabilirsiniz.

Ve elbette son olarak kolajen takviyesini unutmamalı. Bunun için son dönem piyasalarda olan maskeleri kullanabileceğiniz gibi, özel kolajen içeren kremleri de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.