Yüzü Yenileyen Maskeler

2 May

Cilt tabakası, toz, yanlış beslenme, sigara dumanından zamanla yıpranır ve kırışıklıklara davetiye çıkarır. Cildinize doğal peeling yaparak yüzünüzü canlandırabilir ve ölü deriyi yok edebilirsiniz. Ölü deri cildin nefes almasını engellediği gibi cildin pul pul dökülmesine de neden olur. Evinizdeki malzemeler ile cildinizi canlandırabilir ve yıllara da meydan okuyabilirsiniz.

gençleştiren maske

Yüzdeki Ölü Deriyi Nasıl Temizlemeli

Hindistan cevizi yağı ve karbonat, ciltteki ölü deriyi yok ettiği gibi cildi de canlandırır ve nemlendirir. Sivilce ve akne izlerini de yok eder. Egzama, deri hastalıkları ve sedef hastalığı belirtilerini de hafifletici etkisi bulunur. Anti-iltihap giderici ve antimikrobiyal özelliği bulunan Hindistan cevizi yağı ile cilt problemlerine son.

Karbonat cildi beyazlattığı gibi ölü derinin temizlenmesine de yardımcı olur. Yüzünüzü karbonat ile yıkayabilir ya da bir fırça yardımı ile ovabilirsiniz. Karbonatlı yüz maskeleri cildi besler ve cildin her zaman temiz kalmasını da sağlar. Leke oluşumunu engellediği gibi cilde parlak bir görünüm de kazandırır.

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 çorba kaşığı karbonatı karıştırın ve cildinize yayın. Kuruduğu zaman cildinizden ovarak çıkarın. Hindistan cevizi yağı ılık ve sıvı ise kullanımı daha kolay olur. Kullanacağınız malzemeyi cam bir kavanoz içine koyarak buzdolabında saklayabilirsiniz. Haftada bir yüzünüze bu maskeyi uygulamayı ihmal etmeyin. Cildiniz nefes alacağı gibi her zaman nemli de kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir