Yeşil Gözlerde Makyaj

28 Kas

Makyaj her kadını daha özel bir görünüme kavuşturan bir uygulamadır. Bir çok kadın, özel günleri dışında makyajlarını kendileri yapar. Makyaj ile cilt lekesi, büyük ya da küçük dudak gibi bir takım kusurlar kolaylıkla örtülürken, bir takım özellikler de daha vurgulu hale getirilebilir.

Özellikle renkli gözlü kadınlar, göz renklerini bir takım makyaj teknikleriyle çok daha ön plana çıkarabilirler. Yeşil göz rengine sahip kadınlar kendilerini şanslı hissederken, bir çok kadının da imrenmesine neden olur. Yeşil gözlerde makyaj uygulaması doğru teknikler uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar verir.

Yeşil Gözlerde Makyaj İçin Maviden Uzak Durun

Yeşil gözlerde yapılacak makyaj uygulamasında öncelikle mavi renk tonlarından uzak durun. Göz farı tercihiniz mavi ve tonlarında olmamalıdır. Eyeliner de ise kesinlikle siyahtan uzak durulmalıdır.

Yeşil Gözlerde Makyaj
Yeşil Gözlerde Makyaj

Yeşil gözlerde makyaj için kullanabileceğiniz göz farı rengi mor olabilir. Özellikle koyu bordoya daha yakın bir mor göz farı, yeşil gözü daha dikkat çekici hale getirecektir. Yeşil göz için yeşil göz farı da kullanılabilir. Göze parıltı da katmak istiyorsanız altın ve bakır tonları da tercih edebilirsiniz. Eyeliner için ise kahverengi tercihiniz doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir