Öğütme Tesisi Yeniden Kullanmanızda Yardımcı

26 Kas

Ülkemiz maden açısından oldukça zengin bir ülkedir. Bu madenler çıkarılıp işlendikten sonra çeşitli işlemlerde kullanılıyor. Özellikle bu madenlerin işletilmesinde en çok kuru öğütme sistemleri kullanılıyor. Öğütme tesisi feldspat, kuvars, kalsit ve bunun gibi madenleri işlenebilir boyutlara getirilmesinde önemli rol oynuyor.

Öğütme yöntemleri özellikle seramik sanayinde kullanılıyor. Hasar gören, çatlayan ya da herhangi bir nedenden dolayı kusurlu bulunan seramikler tekrar kullanılabilmek amacıyla belirli boyutlara getirilebilmek amacıyla öğütülüyor. Ayrıca bu ürünlerin istenirse yer altı havuzuna gönderilerek su ile karıştırılması sonucu spray dryer ünitesine gönderilebiliyor.

Öğütme Tesisleri
Öğütme Tesisleri

Öğütme Tesisi İle Ürünleri Değerlendirin

Yeniden değerlendirmek adına değirmenlere ve öğütme araçlarına sokulan ürünler istenilen boyutlarda geri alınabiliyor. Farklı tane boyutlarına ihtiyaç duyulabileceğinden separatör devri ayarlanarak 250 mikron ile 5 mikron arasında değişen değerlerde ürünler oluşturulabiliyor.

İşini en iyi şekillerde yapan uzmanlarla çalışmak istemez miydiniz? Remans firması olarak öğütme tesisi alanında sizlere istediğiniz hizmeti sunuyoruz. Firmamız hakkında daha fazla bilgi almak ve kafanızdaki sorulara yanıt bulmak istiyorsanız http://www.remas.com.tr/kuru-ogutme-tesisleri/ adresine davetlisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir