Yumurtadan Yara Bandı Nasıl Yapılır?

10 Eyl

Hücre yenilenmesinde önemli bir değere sahip olan ve protein yönünden son derece zengin olan yumurta akı yara bandı olarak kullanılabilen organik bir seçimdir. Küçük yaralanma ve kazalarda yara bandı bulamadığınız zaman hiç üzülmeyin. Hatta yara bandı bulsanız bile yumurta akı ya da zarı ile yapacağınız uygulama yara bandından çok daha etkili olacaktır.

Yanık tedavisinden cilt yenilenmesine kadar birçok görevi üstlenen yumurta akı cilt bakım maskelerinin de neredeyse vazgeçilmesidir. Her ne kadar ilk etapta yumurta akı kötü gibi görünse de tedavinin hızlanması ve yaralanan gölgede kısa sürede iyileşmeyi sağlaması yönünden oldukça ideal bir tercih olarak ilk sırada yer alıyor.

Yumurta Akı ya da Zarı Nasıl Kullanılabilir?

Yumurta akı ya da zarı yaralanmaların yanı sıra yanık tedavisinde de etkili olan üründür. Protein hücrelerin yapı taşıdır. Saf proteine sahip olan yumurta akı vücudun yaralanma sırasında hızla üretmeye çalıştığı proteini direk olarak sunacak bir tercih olarak ilk sırada bulunuyor.

Yumurtayı kırarak sarısını bir tarafa ayırarak uygulamayı yapabilirsiniz. Aynı zamanda yumurta kabuğunda bulunan zar da protein zengini olması nedeni ile uygulamalar da tercih edebileceğiniz bir seçimdir. Zarı sıyırarak yaralanan bölgeye kapatmanız sonrasında ise bölgeyi bir bez ile sarmanız yaranın kısa sürede iyileşmesine etki edecek olan uygulamadır. Küçük ev kazaları ya da küçük yaralanmalarda bu uygulamaya yer açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir