Aç Kalmadan Kilo Verme

27 Şub

Vücudumuzun yapısı bir makineye benzer, Yağ ve Mazot olmaz ise çalışmaz veya çalışması aksayabilir. Bunun için vücudumuz için gerekli vitaminlerinden yoksun bırakmamalıyız.

Aç kalmadan kilo vermek için düzenli ve dengeli beslenmemiz gerekiyor. Bunun için daha önce verdiğim örnekte gibi vücudumuzda çeşitli vitaminleri eksik bırakmamalıyız.

Bazı kişiler zayıflamak için et yemezler bu yanlış bir davranıştır. Et yemeyen bireylerde kansızlık ortaya çıkar ve bu küçük gibi görünen sorun diğer hastalıkları da tetikleyebilir. Bu gibi tek tip diyetler tek bir noktaya bağlandığı için çok sağlıksız diyetlerdir.

Çünkü bu tür diyetlerde sadece protein ve yağa yüklenildiğinden insan vücudunda karaciğerde birikir büyük bir enerji patlaması ortaya çıkar ve bu enerji patlaması metabolizma hızını artırır. Karaciğer sorunlarından kalp-damar sorularına kadar ciddi sorunlar açabilir.

Bu nedenle az kalmadan kilo verme tamamen çeşitlilik ile alakalıdır. Çeşitlilik ile kan şekerimiz dengede tutulur ve bu nedenle acıkmamızı sağlar. Bunun için karbonhidratları ve Proteinleri bir arada tüketmeliyiz. Örneğin et yerken yanına bir salata almamız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir