Asustan Hızlı Wifi Yönlendiricisi

8 Ara

Asus 2015 yılında basın toplantısı düzenleyerek yeni ürünü olan hızlı wifi yönlendiricisi hakkında bilgi verdi. Yapılan bilgilendirmelerin ardından bu cihazın, en hızlı wifi yönlendiricisi olacağı hakkında çeşitli söylentilere rastlanıyor.

wifi yönlendirici
wifi yönlendirici

Ürüne ait bilginin RT-AC5300 olduğu söyleniyor. RT-AC5300’ün oyun ve 4K içerikleri için tasarlanmış ürün olduğu da belirtiliyor. Bilindik wifi yönlendirme araçlarına göre Asus RT-AC5300’nin oldukça hızlı olduğu konuşuluyor. Hız oranının %67 daha hızlı olacağı söyleniliyor.

asus wifi yönlendirici
asus wifi yönlendirici

Asustan wifi yönlendiricisi cihazına dair özelliklerin paylaşılan detaylar hakkında bilgiler kısmen paylaşıldı. Detaylar arasında cihazın 5GHz ve  2.4GHz WiFi desteği olduğu bilgisi yer alıyor. Ayrıca bu cihazın 5GHz bantlarında 2.167Gbps hız sağlayabileceği söyleniyor. Bu hızın 2.4GHz’de bantlarda ise 1Gbps olacağı söyleniyor.

Asustan Hızlı Wifi Yönlendiricisi Çıkış Tarihi

Asus’un üretimi olan cihazın anteni sekiz harici dual-band anten olup, bu antenin sağladığı avantaj oldukça büyüktür. Bu cihazın bulundurduğu anten yardımı ile geniş kapsama alanı imkânı sunacağı düşünülüyor. Yönlendiricide yer alacak diğer detayların ise; 256MB RAM, 4 adet Gigabit Lan portu, 128MB dâhili bellek, bir adet USB 3.0, bir adet USB 2.0 girişi olduğu söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.