Modern Salon Dekorasyonunda Aksesuar Nasıl Kullanılır?

6 Ara

Modern salon dekorasyonlarında genellikle sadelik ve konfor ön planda tutulmaktadır. Raflar, masalar, dolaplar ve kitaplıkların üzerine dekoratif aksesuarları yerleştirerek kalabalık bir görünüm yaratmamanız gereklidir. Sade göz yormayan şekilde dekore edilen salonlarda aksesuar kullanmak istiyorsanız sayı olarak az ve konum olarak uygun yerlere aksesuar koymalısınız.

modern salon dekorasyonu
modern salon dekorasyonu

Salonunuzda yer alan renkler ile uyumsuzluk yaratmayacak, görüntüyü kalabalıklaştırmayacak aksesuarlar kullanmaya özen göstermelisiniz. Aşırı renkli ve karışık desenli olan aksesuarlar modern dekorasyonunuzun sade duruşunu bozacaktır.

Perde ve Halı Seçimleri Nasıl Olmalı?

Sade bir havanın hakim olduğu salonlarınızda oymalı, ışıltılı ve desenli aksesuarlar yerine düz renkli aynalar ve vazolar kullanabilirsiniz. Perde ve halılarda ise yine aynı şekilde sadelikten yana seçimler yapmalısınız. Özellikle son yıllarda modern dekorasyon içerisinde oldukça popüler olan stor perdeleri salonlarınızda kullanabilirsiniz. Tablo asmak istiyorsanız yine aynı yöntemleri izlemelisiniz.

halı
halı

Klasikleşmiş manzara resimleri yerine daha sanatsal ve deneysel çalışmalara tablonuzun içerisinde yer vermelisiniz. Salonlarınızda romantik ve samimi bir hava yaratmak istiyorsanız lambader kullanabilirsiniz. Koyu renkli tasarımlara sahip lambaderleri açıkken ve kapalıyken de işlevsel olarak mekanlarınızda kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir