Bebek Bakımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

10 Ara

Bebek bakımı, bir anne için en hassas ve en fazla özen isteyen görevlerin başında gelir. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra artık sizin için ondan daha önemli bir şey yoktur ve onun için her şeyin en doğrusunu yapmaya çalışırsınız. İşte doğru olanları yapmaya onun bakım süreci ile başlamanız gerekiyor.

bebek banyosu
bebek banyosu

Bebek Bakımı ile İlgili Püf Noktalar

Bir annenin sağlıklı bir bebek yetiştirebilmesi için onu sadece anne sütü ile beslemesi yeterli olmaz. Onun farklı ihtiyaçları da vardır. Özellikle yeni doğanların ciltleri normalden daha hassas olduğu için kullanılacak bakım ürünleri çok doğru seçilmelidir. Fazla kimyasal bileşenlerin olmadığı, paraben içermeyen ürünler kullanılmalıdır.

yenidoğan bebek
yenidoğan bebek

Mesela banyodan sonra bebeğinizin cildini nemlendirmek için kullandığınız bebe yağı ya da benzeri ürünleri belli başlı bebek markalarının dışında tam olarak emin olmadığınız markalardan tercih etmeyin. Çünkü bebeğiniz o dönemde mikroplara ve alerjilere yeterince dirayetli olamayacağı için sandığınızdan daha çabuk reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle kalitesinden emin olmadığınız hiçbir ürünü bebeğinizde kullanmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir