Ayağınız Ağrımadan Topuklu Ayakkabı Giyme Sırları

11 Mar

Kadınların şık olmalarında etkili yollardan biri de topuklu ayakkabı seçimi yapmalarıdır. Ancak topuklu ayakkabı giyileceği zamanlarda ise, ister istemez bir acının altına girmeleri de olağan durum olduğu gibi kadınları bu dertten kurtaracak olan bazı püf noktalar da yok değildir… İşte onlardan bazıları:

topuklu ayakkabı giymek
topuklu ayakkabı giymek

 

Kalın topuklar tercih edin. Bütün gün yürüme ya da ayakta kalma durumu içinde olan kadınlar, her ne kadar ince topukların seksi topuklar olduğu bir gerçek olsa da kalın topuklar ile hem ayakta dengeli duruş sergilersiniz hem de yürüme noktasında da rahat edebilirsiniz.

Ayak pedi kullanın. Eğer ki gün boyunca ayakta kalacaksanız ve buna karşılık topuklu ayakkabı giyme planınız varsa, ayağınızın ön kısmında tüm yük birikecektir. Bu da ister istemez acı yapar. Fakat buna karşı gelmek adına acıyı almak için ayak pedleri kullanarak nasır sorunlarını da bir nevi gidermiş olabilirsiniz.

Ayakkabı da Kaliteli Seçimlerden Yana Olun

Ayak sağlığı her şeyden önce gelir. Bu nedenle ayaklarınız sizler için önemliyken, acı çektirmeyecek olan, kaliteli ayakkabılara önem vererek ayakkabı satın alın. Rahat bir şekilde topuklu giymek istiyorsanız, güvenilir markalardan yana olun ve bu markalardan şaşmayın.

topuklu ayakkabı
topuklu ayakkabı

 

Her zaman topuklu ayakkabı giyiyorsanız, o halde ayaklarınızda bazı vakitlerde şişmeler olabilir. Buna engel olaraksa ayağınızı yukarıda tutmaya çalışın. Mesela ofisteyseniz, ayağınızı masa altında havaya kaldıracak yükseklikler varsa bunları değerlendirin. Bu ve benzer fikirlerle birlikte siz de topuklu ayakkabı da çok daha rahat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir