Sivilcelerden Kurtulmanın 6 Temel Adımı

9 Mar

Yirmili yaşları geçtiğinizde sihirli bir şekilde pürüzsüz ve mükemmel bir cilde kavuşacağınızı sanmanız, zaman zaman sekteye uğrayabilir. Onu görmezden gelmek imkânsız, öyle ise mümkün olduğunca çabuk kurtulmak için sabırla sivilce tedavisinin basit adımlarına başlayabilirsiniz.

akne sorunu
akne sorunu

 

1- Kırmızı Noktaya Dikkat

Sivilce oluşmadan önce deride küçük bir kırmızı leke halinde belirmeye başlayacağını fark edersiniz. Bir sivilcenin ne zaman geleceğini size söyleyen bu gibi işaretlere dikkat edilmesi önemlidir, bu nedenle hemen tedaviye başlayabilirsiniz.

2- Tutarlı Bir Cilt Bakımı Rutini ile Başlayın

Sivilceniz için bir şey yapmadan önce, sizin için uygun olan düzenli bir cilt bakımı rutini bulmanız önemlidir. Cildinizi anında değiştirecek bir sihirli formül yok, ancak en azından dengeli durmasını sağlayacak bir temel ürün bulabilirsiniz.

3- Her Sabah ve Gece Sivilce Kremi Uygulayın

Sivilceler ortaya çıkmadan önce, (içeriğin cilde doğrudan nüfuz edebilmesi için yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra) her sabah ve akşam sivilce kremi uygulayın. Ana maddenin (salisilik asit veya benzoil peroksit) sizin için en iyi sonuç verdiğini anlamak için birkaç farklı krem ​​denemeniz ya da bir cilt uzmanına danışmanız önerilir.

sivilce
sivilce

4- Sivilcenize Dokunmayın

Daha önce bunu duymuşsunuzdur, ancak bir daha söylemekten zarar gelmez. Elinizdeki yağ ve kir sivilceniz ile uğraştığınızda tahrişe neden olabilir, bu da daha da kötüleşmesine neden olur.

5- Cildinizi Temiz Tutun

Sivilceniz gözden kaybolana kadar zararlı olabilecek hiç bir makyaj malzemesi veya sivilce kreminiz dışında krem kullanmayın ve de sık sık yıkayın. Ayrıca baharatlı, asitli yiyeceklerden de uzak durun.

6- Sivilcenizi Patlatırsanız…

Kaçınılmaz olarak ona dokunduğunuzda, patlattıktan sonra bölgeye buz uygulamak; şişmeyi azaltmanın ve gözeneklerinizi kapatmanın harika bir yoludur. Eğer sivilce daha çok yara halinde ise, bölgeye bal uygulamaya çalışın. Balın anti bakteriyel ve nemlendirme özellikleri yaranın iyileşmesini ve temiz kalmasını sağlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir