Aynı Yıldızın Altında

14 May

Genç yaşta ölümcül hastalığa yakalanan Hazel’in hikayesi anlatılıyor. Genç kız oksijen makinesine bağlı olarak hayatını sürdürür. Yaşamaktan bir nevi bıkmıştır. Kanserle mücadele destek grubuna katılır ve orada Gus ile tanışır. Gus hayatına girince çok farklı şeyler değişecek ve yaşam mutluluğu yakalayacaktır. Genç kızın hayatına giren kişi ona yaşam mücadelesini sunar. İlginç mucizeleri birlikte yaşayacaklardır.

Romantik filmden hoşlananlar için özel bir film. Zamanı azalan bir genç kızın bu azalan zamanın içine birçok şeyi sığdırma çabası. Hazel, hastalığında nadir hastalarda fayda sağlayan bir ilacı kullanarak biraz ömrünü uzatır. Gus ile destek grubunda karşılaştıkları an birbirlerinden etkilenirler.

aynı yıldızın altında
aynı yıldızın altında

Gus onu evine film izlemeye davet eder. Hazel filmi izledikten sonra çocuğa kendi beğendiği kitabı tavsiye eder. Kitabı bitirdiklerinde görüşeceklerini belirtir. Çocuk ise kitabı hemen okumaya başlar. Kitap çok farklıdır ve cevaplanmamış soruları içerir. Hazel aslında kitapta yanıtlanmamış soruları merak eder. Çocuk ise Hazel’in bu istediğini gerçekleştirir ve onu yazarla buluşturur. Hazel ile birlikte yazarı bulmaya giden Gus, karşılarında sorunlu ve farklı bir yazar bulur. Yazar, kaba biri olduğu gibi Hazel’in istediği yanıtları vermez. İkili geri dönmek zorunda kaldıkları dönemde Augustus’un da hastalığı ilerler.

Hazel, sevgilisinin öleceğini anlar. Gus ise Hazel’in istediği dileği gerçekleştiremediği için üzüntü duyar. Bunun üzerine kitapta yer alan cevaplanmamış soruları kendi yazmak ister. Hastalığı ise bu durumu yapmasına izin vermez. Gus en son yazara bir mektup yazar ve mektupta son dileğini belirtir.

film
film

O mektup aslında çok farklıdır. Hazel’in merak ettiği sorunların cevabı aslında mektuptadır. Güzel bir romantik film ve içinde gerçek aşkın ölümsüzlüğü vurgulanıyor. Yazarın mektubu okuduktan sonra tavrı biraz olsun değişir. Hazel sevdiğini kaybedince mektubu okur ve mektupta istediği soruların yanıtını bulur. Kanser ile mücadelede tanışan iki çiftin hüzün dolu öyküsü. Etkileneceğiniz filmde bazen ağlayacak bazen de güzel sürprizlerle karşılaşacaksınız. Kısa bir zaman içinde nelerin yapılabileceği ve aşklarının tarifsiz boyutu filmin konusu. Hastalıkla mücadelede olsalar bile aşkları hep büyük.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir