Evde Çamaşır Kurutmak Hastalıklara Sorun Yol Açıyor

16 May

Modern yaşantı içerisinde insanların yaşam alanlarının fazlasıyla daralması ve yoğun nüfus oranlarının yakalanmasının beraberinde getirdiği pek çok sorun yaşam içerisinde farklı konularda önemli sorunlara yol açabiliyor. Bu yüzden bayanlar günlük yaşam içerisinde son derece sık ve yoğun şekilde karşı karşıya kaldıkları çamaşır konusunda farklı çözüm arayışlarına giriyor.

çamaşır
çamaşır

 Kimyasal Ürünler Havaya Karışıyor

Günümüz modern kent yaşantısında kış aylarında kalorifer üzerinde çamaşır kurutma çözümüne ulaşıyor. Ancak bu durum son derece ciddi ve büyük sorunlara yol açabiliyor. Özellikle evlerde bulunan kalorifer, kapı üzeri veya koltuk üzerinde kurutulmaya bırakan çamaşırlar solunum yolları hastalıklarına neden olabiliyor. Uzmanlar bu konuda vatandaşların fazlasıyla dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

çamaşır kurutmak
çamaşır kurutmak

Çamaşırların yıkanması esnasında kullanılan çamaşırdaki deterjanların solunan havaya karışması, günlük yaşantı içerisinde oldukça ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor. Kalorifer üzerinde kurutulan çamaşırlar, oda içerisindeki nem dengesini olumsuz etkilenmesine yol açıyor. Çamaşırlarda kullanılan deterjan ve yumuşatıcı gibi kimyasal ürünler, kalorifer üzerinde kurutma işlemi sırasında solunan havaya karışıyor ki bu durumda ciddi solunum sorunlarına yol açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir