Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

14 May

Fazla kilolarınız nedeniyle hangi kıyafetleri giymeniz gerektiği, hangilerinden uzak durmanız gerektiği gibi konularda kafanız karışık olabilir. Neler giymeniz gerektiği konusunda kendinize çok fazla kısıtlamalar koymayın. Eğer bir kıyafeti beğendiyseniz ve size yakışacağını düşünüyorsanız alın ve giyin! Amacınız daha ince görünmek ise tavsiyelerimize kulak verin!

kilolu modası
kilolu modası

Boyun Bölgesini Uzun Gösteren Yaka Kesimi

Fazla kilolar gıdı dediğimiz çene altı ve boyun bölgesinde ön plana çıkabilir. Bu görüntüyü hafifletmek için V yaka kıyafetlere ağırlık verebilirsiniz. V yaka kesimi boyunu daha ince ve uzun gösterir. Halk arasında desenli kumaşların kilolu gösterdiği efsanesi dilden dile dolaşır. Fakat bu sadece bir şehir efsanesi!

kilo ve moda
kilo ve moda

Desenli kumaşlardan hazırlanmış kıyafetler sizi asla daha kilolu göstermez. Hatta tek renk olan kıyafetlerden daha ince bile görünebilirsiniz. Sadece desenlerin çok küçük olmamasına dikkat edin. Geniş desenlere yönelin.

Çizgili kıyafetlerde de altın kural şudur: enine çizgilere “hayır”, boyuna çizgilere ise “evet”! Kalın kemerler kullanmaya özen gösterin. Çok ince kemerleri ise asla kullanmayın. Şal ve bolero gibi kıyafetler de size göre değil! Hırkayı tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir