Bayat Ekmekleri Değerlendirmek İçin Neler Yapılabilir?

14 Nis

Ekmek her evde en çok ihtiyaç duyulan besinlerden bir tanesidir. Sofralarımızda asla eksik olmayan ekmek kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Siz de takdir edersiniz ki ekmeklerinizi asla çöpe atmamız gerekir. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için bayatlamış olan ekmekleri nasıl değerlendirebileceğimiz konusunda bazı küçük tavsiyeleri paylaşacağız.

bayat ekmek
bayat ekmek

Bayat Ekmekler İle Neler Yapılır?

Her şeyden önce size ilk tavsiyemiz fazla kalan ekmeklerinizi bayatlamaması için derin dondurucuya koymanız olacak. Bu ekmekler daha sonra isterseniz ısıtıp yiyebilirsiniz, arzu ederseniz köfte için kullanabilirsiniz. Bunun için bir rondodan geçirmeniz yeterli olacaktır. Kalan bayat ekmekleri kızartma makinesinin ara veya fırına koyup kızartın. Daha sonra üzerine bir şerbet koyun ve ekmek kadayıfı yaparak bu ekmekleri değerlendirin.

ekmek
ekmek

Bayat ekmeklerle iskender yapabilirsiniz. Pide yerine bayat ekmek kullanırsınız bunları ufak ufak doğrayın, fırına verin. Eğer isterseniz tavada kızartabilirsiniz. Daha sonra üzerine salçalı ve tereyağlı bir sos hazırlayıp dökün, marketten aldığınız hazır düğünleri ısıtıp ekmeklerin üzerine düzgün bir şekilde yerleştirdiğiniz de hem mükemmel bir yemek yapmış olursunuz hem de ekmekleri değerlendirirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir