Gotik Giyim Tarzı Nasıl Olur?

11 Nis

Birçok çeşitli giyim tarzı olabiliyor. Son zamanlarda gençlerin özellikle tercih ettiği gotik giyim tarzı oldukça yaygınlaştı. Peki gotik giyim hakkında neler biliyoruz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için gotik giyim tarzı hakkında bazı temel bilgilerden söz etmek istedik. Genelde kıyafetlerde ve makyajda siyah rengin hakim olduğu bir tarz olan gotik tarz aslında yetmişli yılların modasıdır.

gotik moda
gotik moda

Gotik Denince Akla Siyah Gelir

Gotik dediğimiz bu tarz aslına bakarsanız mimari ve sanatta da tercih edilen bir tarzdır. Ama biz sizlere bu yazımızda giyim alanında hakim olan gotik tarzdan bahsedeceğiz. Genelde derinin ve dantelin hakim olduğu bir giyim gotik olarak değerlendirilebilir. Bu tarz giyinen kişiler çok yüksek topuklu ve siyah ayakkabıları tercih eder.

gotik giyim
gotik giyim

Ayrıca gotik tarz sahibi olan kadınlar çok abartılı ve koyu tonların hakim olduğu makyajlar yaparlar. Bu tarzı benimseyen kadınların amacı feminenliği ön plana çıkarmaktır. Siyah renk ile kadının zarafetinin karanlık yüzünü göstermeye çalışırlar. Günümüzde gençlerin vazgeçemediği bu tarz kişilerin kendilerini aksesuarları ve kıyafetleri ile ifade etmelerine olanak sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.