Beli İnce Gösteren Kıyafetler

15 Mar

Bayanlar kıyafet seçimi yaparken vücut tiplerini de dikkate almalıdırlar. Uzun ve ince bacaklara sahip bayanların bel kısımları kalın ise seçeceği kıyafetlerle bel kısımlarını ince gösterebilirler. Yüksek bel pantolon il etekler her zaman bellerini ince göstermek isteyenlerin tercih edeceği modellerdir. Yüksek belli kıyafetler karın bölgesini toparladığı için beli daha ince gösterir.

panel elbise
panel elbise

 

Bel Kısmını İnce Gösteren Kıyafetler Hangileridir?

Belden bollaşan A kesimi elbise ve etek modelleri beli ortaya çıkarır, bacak boyunuzla orantı sağlar. A kesimli modeller ile vücudunuza kum saati görünümü verebilirsiniz. A kesimli elbise seçtiyseniz dar kesimli ceketle kombinlerseniz güzel bir uyum yakalarsınız.

Panel elbise modellerinde üst kısım dar alt kısım ise daha geniş göründüğünden bel kısmınız ince görünür. Peplum elbise veya bluzlar de aynı şekilde beli ince gösterir. bel kısmını ince gösteren kıyafetleri seçerken doğru aksesuarlar da kullanmalısınız. Büyük kolyeler, saç bantları, uzun küpeler her zaman dikkatleri başka yöne çeker.

a kesim etek
a kesim etek

 

Bedeninizin orantılı görünmesini istiyorsanız özellikle kış aylarında aynı renk çorap ve ayakkabı giymeye özen gösterin. Uzun elbise formatında olan gömlek elbiseler özellikle kemer ile kullanıldığında bel kısmını ince gösterir. Kalın kemerli kloş etekler, dar ve yüksek kesimli kumaş, Jean pantolonlar her zaman belinizi ince göstermeye yarayan önemli püf noktalarıdır. Çok bol kıyafetler ise belinizi kalın göstereceği gibi vücudunuzla orantısız bir görünüme yol açar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.