Bilgisayarınızı Virüsten Nasıl Korursunuz?

2 Nis

Artık teknoloji çağındayız. Son zamanlarda teknolojide gelişmeler artıkça ve geliştikçe internet kullanımı da çoğaldı. Hayatın vazgeçilmezleri arasında telefonlar ve bilgisayarlar ilk baş yerini almaya başladı. Pek tabi buna paralel olarak sorunlar da artı. Her evde olan bilgisayarlar her gün internet ortamı üzerinde dolaşan milyonlarca virüs çeşitlerinden bir tanesine yakalanabiliyor. Peki siz bilgisayarınızı virüsten nasıl koruyabilirsiniz. Bu yazımızda siz değerli okuyucular ile bu noktada bazı bilgiler vereceğiz.

bilgisayarı virüsten koruma
bilgisayarı virüsten koruma

Virüsten Korunmak İçin Neler Dikkat Etmeli?

İlk olarak düzgün ve işlevi yüksek olan bir virüs koruma programını bilgisayarınıza mutlaka ve mutlaka vakit kaybetmeden yüklemeniz gerekir. Ayrıca bunun güncel kalmasına özen göstermeyi unutmayın. Çoğu kişi bu konuyu ihmal ediyor ve virüse yakalanabiliyor. Bu program sayesinde epostanıza, işletim sisteminize ve dosyalara bulaşabilen virüsler taranır ve tehditler bulunur. İkinci olarak size her gelen e posta iletilerini açmamanız gerek. Bilmediğiniz e posta eklerini açarsanız virüs bulaşma olasılığını artırırsınız.

virüs koruması
virüs koruması

Üçüncü olarak Windows’un güncel kamasını sağlamalısınız. Dördüncüsü güvenlik duvarı kullanmalısınız. Son olarak internet önbelleğinizi ve göz atma geçmişini temizleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir