Pratik Bir Şekilde DLL Dosya Hataları Nasıl Düzeltilir?

28 Mar

DLL dosyaları, paylaşılan dosyalar olarak bilinen bir tür dosyadır ve bilgisayarınızda çeşitli farklı programları çalıştırmanızı ve farklı işlevleri yürütebilmenizi sağlar. Bilgisayarınızda dll sürücü dosyaları ile ilgili birçok sorun yaşıyorsanız bilgisayarınızdaki bazı programları veya temel uygulamaları çalıştırmanız engellenir, yine de bunu düzeltmek için bazı şeyler yapabilirsiniz.

DLL Hataları Neden Meydana Gelir?

DLL hatalarının ortaya çıkmasının temel nedenleri; dosya bozulması, yeni programların ve dosyaların veya yanlış ve kötü olan program dosyalarının bilgisayarınıza yüklenmesidir. Bilgisayarınızdaki önemli DLL dosyalarından biri eksik olduğunda, dosyanın veya programın farklı sürümleri tarafından üzerine yazıldığında, dll sürücü dosyaları bozulabilir ve bilgisayarınızdaki programlar artık çalışamayacak duruma getirir.

DLL Hatalarını Düzeltme Yöntemleri

DLL hatalarını düzeltmek için yapabileceğiniz en kolay işlerden biri; sorun yaratan programı yeniden yüklemek veya bilgisayarınıza yakın zamanda yüklenmiş bozuk olabilecek bir program olup olmadığını bulmaktır.

DLL hatalarını düzeltmeye yardımcı olabilecek bir diğer önemli adım; bilgisayarınızdaki bakım işlemlerini düzgün bir şekilde gerçekleştirmek ve Windows Kayıt Defterini temizlemektir. Windows Kayıt Defterindeki dosyalar bozulabilir ve bilgisayarınızda DLL hatalarını içeren birden çok sorunun oluşmasına neden olabilir.

DLL dosyaları ana uygulamanın gerektiğinde eriştiği harici dosyalardır ve ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmelidir. Bir uygulamayı çalıştırırken sorun yaşıyorsanız veya uygulamanın düzgün yüklenmediğinden şüpheleniyorsanız https://www.sonsurum.net/dll/ başvurabileceğiniz ilk kaynaklardan biridir.

Ayrıca, bilgisayarınızda anti-virüs ve casus yazılım önleme uygulamalarını kullandığınızdan emin olmalısınız ve bu uygulamaları, bilgisayarınızdaki DLL hatalarını ve diğer hataları önlemek için yeni bir program indirip kullandığınız her seferinde bu çalıştırmak kötü bir fikir değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir