Masaj İle Rahatlayın

5 Nis

Masaj ile vücudunuz rahatlar ve günlük stresten kaynaklanan gerilimleri giderir. En önemlisi, vücudunuzun gücünü ve zindeliğini hissedersiniz. Masaj yaparken, kasların güçlenmesinden çok yorgunluktan kurtulmalarını sağlar. Kan dolaşımı hızlanır. Vücudunuz esnekleşir. Dinamik ve enerjik olur.

masaj
masaj

Dokuları ovulması ve çekilmesi sayesinde istenmeyen depolanmış yağların kırılacağı ve kana karışıp vücuttan atılacağı yanlıştır. Birçok şişman insanın masajdan yararlanarak zayıflamayı düşünüyor ancak sadece yağların vücuttaki yerleri değişmiş oluyor.

Masaj egzersize ve diyet yapmanıza yardımcı olur. Daha çabuk sonuç almanıza yardımcı olur. Kendinizi daha ince, daha canlı ve form da hissedersiniz. Masajı günlük egzersizden sonra yâda gerilimli iş gününden sonra yapmanız daha da ha iyi olacaktır. Günün stresini atmanıza yardımcı olacaktır. Masaj anti-depresan haplardan daha güçlü gevşeticidir. Sinir uçlarını etkileyerek insanı rahatlatır.

taş masajı
taş masajı

Masaj yapmak için birkaç yöntem vardır. Masörler normal olarak kendi tekniklerini uygularlar. Bu da tıpkı el yazısı gibidir. Kendine ait özellikleri barındırır. Sıvazlama ve yoğurma hafiften hızlıya doğru artırarak yapılabilir. Bütün hareketler ağır ve ritmik olarak yapılmalıdır. Masörlerin birçoğu yumuşak yağlar ve kremler kullanırlar. Siz kendi isteğinize göre hareket edebilirsiniz. Hoş kokulu ve aromalı olanlar pozitif etkiye sahiptirler.

Masaj bitiminde ılık ve yavaş bir duş alarak daha da gevşeyebilirsiniz. Akşam saatlerinde çok ağır yemek, alkol ve sigaradan uzak durmanız daha aktif bir vücudunuzun olması için yetecek bir faaliyettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir