Boşaltım Sistemi Hastalıkları ve Nedenleri

13 Şub

Boşaltım sisteminde bazı organlar görev yapar. Böbrek, sidik kanalı, idrar kesesi ve üriter en önemli boşaltım sistemi parçalarıdır. Böbrek taşı, böbrek yetmezliği, mesane iltihabı ve sistit belli başlı boşaltım sistemi rahatsızlıklarıdır.

Boşaltım Sistemi
Boşaltım Sistemi

Boşaltım Sisteminde Yer Alan Rahatsızlıklar

Boşaltım sisteminde yer alan organların görevlerini tam yapamaması. Böbrek iltihabı en sık rastlanan hastalık. Albümin, sistit, mesame iltihabı ve böbrek taşı ise diğer rahatsızlıklar. Böbrek dokusuna zarar veren mikroplar böbreğin çalışmasını engeller. Kişiler özellikle idrara çıktında yanma ile karşılaşır.

İdrar yolları iltihaplandığında ya da tıkandığında böbrek taşı oluşur. İdrar yolu ile dışarı atılır. Atılmayanlar ise böbrek taşlarına neden olur. İdrar kesesi iltihabı ise özellikle üşütmelerde ortaya çıkar ve ağrılı idrar belirtisi. Kanda üre oranına bakılmalı ve sağlıklı bir beslenme uygulanmalı. Üroloji Kayseri konularında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve aydınlanmak üzere uzmanlardan faydalanmanız mümkün. https://www.urolojikayseri.com/ sizleri üroloji konusunda aydınlatacak tüm soru ve yanıtlara tek bir tıkla erişme imkanı. Profesyonel bir yardım ile sorunlarınızı kısa sürede çözme olanağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir