Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

16 Ara

Burun operasyonları estetik kaygılar bir yana kaza, darp, sonradan oluşan deformasyonlar sonucunda oluşan eğriler için de sıklıkla yapılmaktadır. Burun operasyonu bir estetik operasyonudur ve estetik cerrahilerce gerçekleşir. Sağlığı engelleyecek durumlar oluşturan burun konumlarında hasta, izlenecek yollar konusunda bilgilendirilir ve bir estetik operasyonu geçirmiş olur.

Bu tür durumlarda genellikle nefes almakta zorluklar yaşanır. Burun estetiği ameliyatlarında sadece deformasyon düzeltilmez yüz hatlarına uygun yapıda olmasına dikkat edilir. Günümüzde estetik cerrahları burun estetiği ameliyatlarında oldukça ilerleme göstermiştir ve çeşitli teknikler ile alanında uzman, deneyimli ve doğru bir estetik bakışına sahiptirler.

Burun Estetiği Ameliyatı Adımları Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatlarında hastaya lokal anestezi yapılır. Operasyon sırasında karşılaşılabilecek komplikasyon durumlarını önlemek için hasta bazı tetkiklerden geçirilir ve yaklaşık 2 saatlik bir operasyon gerçekleşir.

Burun estetiği ameliyatı hem sağlık hem de estetik açıdan yaptırıldığı için uzman cerrahlarda yapılması gerekmektedir.

Ameliyat Sonrası Neler ile Karşılaşılır?

Burun ameliyatı sanıldığı kadar korkutucu bir operasyon değildir. Kolay bir operasyon olan burun estetiği ameliyatı sonrasında hasta aynı gün hastaneden çıkabilir ve günlük hayatına devam edebilir. Ameliyat sonrasında yüzdeki şişlik ve morlukları gidermek ve bu şişliklerin atlatılması ve hızla geçmesi için hiloterapi maskesi uygulanır.

Burun estetiği ameliyatında kıkırdağı çevrelen zarın ve kemiğin altında yapıldığı için ameliyat sonrasında herhangi bir ağrı söz konusu olmaz. Lokal anestezi sayesinde ameliyat esnasında ufak sarsıntı dışında hasta bir şey hissetmez.

Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan sonraki günlerde yere eğilip bir şey kaldırmak ve fazla efor sarf ettiren durumlardan mutlak suretle kaçınılmalıdır. Doktorun önerdiği ölçüde sıvı tüketimi alımı da burun estetiği ameliyatı sonrtası çok önemlidir.

Doktorunuzun ilaçları dışında ilaç kullanmak da riskli bir durum oluşturacağı için ameliyatı sonrasını takip eden günler için doktorunuzun söyledikleri dışına çıkmamalı olası darbelere, çarpmalara karşı dikkatli olmalısınız.

Genelliklşe ameliyat sonrası bir kanama gerçekleşmese de aralıklarla pembe renkte hafif kanamalar gereçekleşebilir ancak kanama yoğun ise mutlaka doktora gitmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir