Burun Estetiğinde AVŞAR MASK

4 Ara

İnsanın hiç şüphesiz dikkat çeken yanı yüzüdür. İnsanları tanımakta elbet ki yüzleri sayesinde olur. O nedenle her zaman yüzün kusursuz güzellikte olmasına önem verilir. Ancak bu doğal güzellik olarak zaman zaman yeterli olmayabilir. Bu durumlarda özellikle teknolojiye paralel gelişme gösteren estetik operasyonlar devreye girer. Yani yüzün ve vücudun birçok bölgesinde uygulanan işlemler neticesinde kusursuz ve duru bir güzellik elde edilebilir.

Yüz güzelliği denilince de yüz gerdirme, gözaltı torbalarını gerdirme, kaş gerdirme ve burun estetiği başta gelir. Bunların içinde en fazla önem taşıyan estetik operasyonsa burun estetiği işlemidir. Buruna dair sorunların cerrahi yöntemlerle iyileştirilmesine burun estetiği denir. Estetik operasyon her hastada aynı olarak gelişmeyebilir. Yani hastanın sorununun ciddiyetine göre operasyonun boyutunda da farklılıklar görülür. Burun görünümlerinin iyileştirilmesi için her yıl bir milyondan fazla yüz ve plastik cerrahına başvurarak burun estetiği yaptırmaktadır. Burnun görünümünü iyileştiren bu cerrahi işlem yüzün görüntüsüyle bütünlük oluşturmalıdır. Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası doktorun önerileri mutlaka yerine getirilmelidir.

3d avsar mask
3D AVSAR MASK

Burun Estetiği ve Rinoplasti İlişkisi Nedir?

Zaman zaman bu iki kelime karıştırılarak iki farklı kelime olarak düşünülebilir. Ancak rinoplasti ve burun estetiği aynı anlamlara gelmektedir. Rinoplasti, burun yapısı ve yüz orantısı değerlendirilerek burun boyutlarının küçültülmesi, büyültülmesi, burun ucu yüksekliğinin ayarlanması, burun-dudak, burun-alın çatısının uyumlu hale getirilmesi ve daha fazla sorunların düzeltilmesini içeren bir estetik alanıdır. Özellikle kişinin yüz hatlarına göre planlanan bu operasyon kemik, kıkırdak, yumuşak doku ve cilde şekil verilen bir müdahaledir.

Burun estetiğinin amacı yüze en uygun burnu ortaya çıkarmaktır. Burada önemli olan hastanın burun cildinin kalınlığıdır. Robotik rinoplasti ameliyatı diğer ameliyat türlerine nazaran daha önemli bir önceliğe sahiptir. Burnun konum olarak tam yüzün ortasında yer alması, burun şekil bozuklukların hemen dikkati çekmesi ve burnun solunum yollarının başlangıcı olması bu operasyonu daha önemli daha hale getirmektedir.

Estetik alanında da teknolojiye paralel olarak birçok yenilikler görülmektedir. Bunlardan birisi de burun estetiğinde adeta devrim yaratan 3d maske yöntemi.  3d mask print yöntemi olarak da bilinen bu operasyonla artık hastalara ameliyat sonrası nasıl hale gelecekleri kesin olarak söylenebiliyor. Böylelikle hastalar akıllarında işlem sonrası soru işareti kalmadan gönül rahatlığıyla ameliyat olabiliyorlar. İ

İlk defa Op. Dr. Yakup Avşar‘ın öncülüğünde başlayan bu 3d maske burun estetiği yurt dışında bile fazla yaygınlaşmamışken Türkiye’de oldukça rağbet gördü. Hatta bunu estetik cerrah Yakup Avşar’ın İsveçli bir hastaya uyguladığı ameliyattan da anlamak mümkün.

 

Burun Ameliyatında 3d Maskenin Önemi

3d maske yöntemiyle artık hastalar nasıl bir buruna sahip olacaklarını görebiliyorlar. Böylece aklında hiç şüphe bulunmayan hastalar gönül rahatlığıyla ameliyat olabiliyor. 3d lazer yöntemiyle hastanın yüzü bilgisayara alınarak kopyalanıyor. Daha sonrası ise doktorun becerisine kalıyor. Balmumu benzeri bir kalıbı alınan hastanın heykeli çıkartılıyor. Heykeltıraş estetik cerrah yaptığı işlem sonrası yüzün oranlarıyla, yüzün kalınlığıyla, deri tipiyle, kıkırdak yapısıyla ve kemik yapısıyla oynayabiliyor.

Operasyonun aşaması kadar sonrasında yapılacaklarda önem taşıyor. Lokal anesteziyle de yapılabilen ameliyat açık veya kapalı tekniklerle yapılabiliyor. Operasyon sonrası hastaları en çok tedirgin eden konu tampon alınırken duyulan ağrıdır. Erken iyileşme içinse doktorun önerileri mutlaka dikkate alınması gerekir.

Estetik işlemler cinsiyete göre de farklılık arz etmektedir. Kadınların yapısal özelliklerine bağlı olarak yapılacak bir estetik operasyon çok güzel sonuçlar verirken aynı operasyon erkekte kadınsı bir çizgi yaratabiliyor. O nedenle her iki cinste de planlanan operasyon farklı olması her zaman daha gerçekçi sonuçlara götürmektedir.

 

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir