Büyük Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli?

18 Ara

Büyük salonlara sahip olan kişiler dekorasyon açısından daha fazla seçeneğe sahiptir. Evinizin ölçüleri ile uyumlu olan mobilyalar ve aksesuarlar kullanarak mekanınızın büyük ve ferah havasından daha fazla ararlanabilirsiniz. Geniş ve iki bölmeli salonlarda mobilya kullanırken her zaman krem ya da bej rengi tonlarında seçimler yapmalısınız.

salon dekorasyonu
salon dekorasyonu

Halı, perde ve duvarınızın renkleri ile uyumlu olan ahşap mobilya takımlarını da kullanabilirsiniz.Yemek masası ile oturma gruplarını ayrı ayrı satın almak yerine takım olarak satın almanız ise daha doğru olacaktır. Halınızı da iki parça olarak aynı modelde satın alabilirsiniz. Parkelerinizin döşemesini aşırı koyu renklere kaçmadan mobilyalarınız ile uyumlu olarak seçmelisiniz.

Renk Seçimleri Nasıl Olmalı?

Mobilyaların renk tonlarını tamamen zevklerinize uygun olarak seçebilirsiniz. Ancak duvar, parke ve aksesuarlarınızın renklerini göz önünde bulundurmanız daha sağlıklı olacaktır. Bölünmemiş olan büyük salonlarda tek parçalı halılar ve ortada kullanabileceğiniz ufak bir sehpa yeterli olacaktır.

ev dekorasyon örnekleri
ev dekorasyon örnekleri

Avize ve aydınlatma ürünlerinde taşlı ya da metalik tasarımlar kullanabilirsiniz. Salondaki aşırı parlaklık göz yorucu olabileceği için mümkün olduğu kadar loş aydınlatmalar kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir