Cilt Temizleme Yolları

10 Tem

Cildinizi iyi bir şekilde temizlerseniz cilt üzerinde problemler oluşmaz. Etkili cilt temizliği ilk olarak iyi bir tonik seçimiyle olur.

cilt temizliği
cilt temizliği

 

Cildinizin durumuna göre alkol oranı düşük tonikleri tercih etmeli ve sabun kullanmamalısınız. Cildin temizliğinde maden suyu da etkili yöntemdir. Maden suyu içerisine badem yağı koyarak düzenli şekilde cildinizi bu karışımla silebilirsiniz.

Cilt Temizliği için 5 Altın Kural

Cilt temizliğinde ilk olarak cildinizde makyaj varsa geceleri mutlaka temizlemeniz gerekir. Cildinizi su yerine her zaman maden suyu ile silin. Suyla cilt temizliği cildin erken kırışmasına neden olur. Cilt tipinize uygun belirli yağlarla da cildinizi temizleyebilirsiniz.Badem yağı ve zeytinyağı her cilt tipinde kullanılır.

cilt temizliği
cilt temizliği

Cilt tipine uygun doğal bir temizleme sütü de cildin erken kırışmasını önler. Salatalık ve süt özellikle iyi bir temizleme sütüdür Bir adet salatalığı rendeleyin ve içerisine bir subardağı süt koyup kaynatın. Cam bir kaba koyarak düzenli olarak cildinize sürün.Cildin doğal dengesi için her zaman cildin bitkilerle bakımı önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir