Çirkinleştiren Makyaj Hataları Yapmayın

16 Tem

Hanımların en büyük tutkularından bir tanesi de kuşkusuz makyajdır. Özel zamanlarda ve günlük hayatta uygulanan makyaj hafifliği ve ışıltısı ile dikkat çekmeyi başarıyor. Kendinizi yorgun ve ya halsiz hissettiğinizde yapabileceğiniz makyaj cildinizin canlanmasına da yardımcı oluyor.

pudra
pudra

Doğru yapıldığında son derece olumlu sonuçlar veren makyaj, yanlış uygulandığı zaman tam bir fiyasko olabiliyor. Birbiriyle uyum içerisinde olması gereken makyaj ürünlerini yanlış kullanmamak için kendi özelliklerinizi ve ürünü kıyaslamanız gereklidir.

Fondöten ve Pudra Uyumuna Mutlaka Dikkat Edin

Fondöten alırken cildinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Yalnızca renk tonu olarak değil aynı zaman dada yağlanma ve ya kuruluğa karşıtlık, uzun süre kalıcı gibi özellikleri olan ürünleri inceleyebilirsiniz.

pudra ve fondöten
pudra ve fondöten

Kapatıcınızı sadece yüzünüze uygulamak doğru olmayacağı için mutlaka boynunuza ve kulaklarınıza da üründen sürün. Kış aylarında cilt tonunuza göre bir ton koyu fondöten kullanmanız güzellik uzmanları tarafından öneriliyor. Pudra ise kalıcı olmasını istiyorsanız ışıltılı pudraları tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Böylelikle yüzünüz solgun ve yorgun görüntüsünden kurtulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir