Dekorlardaki Kumaş Seçimine Dikkat

8 Nis

Kumaşlar özellikle dekorasyona dair birçok eşyada var olan vazgeçilmez parçalardandır.  Özellikle kullandığımız mobilyalarda, perdelerde, kırlentlerde, sandalyelerde ve mas örtülerinde ve bunun gibi daha aklınıza gelemeyecek kadar çok yerde kumaş olmazsa olmaz. Bu yazımızda dekorasyon konusunda önemli bir yer tutan kumaş seçiminden ve kumaşın kalitesinin öneminden siz değerli okuyucular için söz etmek istedik.

kumaş modelleri
kumaş modelleri

Kumaş Seçimine Özen gösterin

Her şeyden önce alışveriş öncesinde belli bir araştırma yapmalı. Çünkü kumaşın deseni, dokusu, kalitesi, yapısı, rengi, dayanıklılığı ve benzeri birçok yönünü bilmekte yarar var. Mesela mobilya kumaşınız da leke çıkaran, kaliteli, toz çekmeyen ve naylon olmayan yapıda seçmelisiniz. Kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir husus da kolay yıkanabilen ve sağlam yapılı olmasıdır. Zaman zaman bazı mobilya kumaşlarında solmalar meydana gelebiliyor. Siz de bunun önüne geçmek için mobilya kumaşı seçerken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

oturma grubu kumaş seçimi
oturma grubu kumaş seçimi

Bu anlamda siz değerli okuyucular için mobilya kumaşı için teflon ve scotchgard gibi kumaş çeşitlerini tavsiye edebiliriz. Çünkü bunlar leke tutmaz ve yanmaya dayanıklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir