Doğal Gaz Faturasında En Aza İndirmenin Yolları

2 May

Artık birçok ev doğal gazlı özellikle kış aylarında kombili evlerde doğalgaz faturası çok yüksek geliyor.  Dönemin geçim zorluğu dikkate alınınca herkes mümkün olduğunca tasarruf yapmalı. Bütçeye katkı sağlamanın yollarını aramalıdır. Mesela doğalgaz faturasını daha aza indirilmeye çalışmalıyız. Peki bunu nasıl yapabiliriz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için doğalgaz faturasını düşürmenin bazı yollarından kısaca söz etmek istiyoruz.

faturalarda tasarruf
faturalarda tasarruf

 Doğal Gazdan Tasarruf

Radyatörler üzerine çamaşır serme alışkanlığınız varsa bundan vazgeçin. Çünkü bu ısı çıkışı ve yayılımını engeller. Odanızı soğuk tutar, radyatörler üzerinde ve yanlarında biraz boşluk bırakın ve üzerinin perde ile kapatmaya çalışın. Eğer evinizin pencereleri güneş görüyorsa bu pencerelerin perdelerini mutlaka açın.  Güneş ışığından ve ısısından yararlanın. Akıllı radyatör vanaları da kullanabilirsiniz.

doğalgaz tasarrufu
doğalgaz tasarrufu

Radyatörler arkasına ısı kaybını önlemek için yalıtım levhaları yerleştirmeniz de tavsiye edebiliriz. Sıcak suyu her şey için açmayın.  Kapı altlarına soğuk gelmemesi için bant çekmeniz yine bir değer yöntemdir. Evden çıktığınızda doğalgaz ve radyatörleri kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir