Doğru Bir Rimelle Oldukça Etkileyici Görünebilirsiniz

15 Oca

Rimel, makyajın olmazsa olmazıdır. Her ayrıntıyı tamamlamış, harika bir göz makyajı yapmış olabilirsiniz ama eğer rimel sürmediyseniz, o makyaj tamamlanmış sayılmaz. Etkileyici gözlere sahip olmanın en önemli sırlarından biri olan rimelin farklı renklerini de tercih edebilirsiniz.

maskara
maskara

Rimel Seçimlerinizi Doğru Yapmalısınız

Genellikle hemen her kadının renk olarak siyahı tercih ettiği rimellerin bazı durumlarda mavi, lacivert hatta mor olanlarını da kullanabilirsiniz. Tabii bu renkler makyajda iddiayı seven kadınların tercihi oluyor ve çok fazla günlük hayatta kullanılmıyor. Ama siyah bir rimeli günün her saati her yere giderken kullanabilir hatta elinizdeki kaliteli bir ürün ise, sadece onu sürerek bile dışarı çıkabilirsiniz.

rimel
rimel

Peki, iyi bir rimel seçmenin püf noktası nedir? Aslında bu biraz da ne tür kirpiklere sahip olduğunuzla ilgilidir. Yani yoğun ve sık kirpikleriniz varsa zaten neredeyse hangi rimeli sürseniz gözlerinizi güzel gösterecektir. Ama seyrek ve dağınık kirpiklere sahipseniz sizin kesinlikle sık aralıklı fırçası olan bir rimeli tercih etmeniz gerekir. Bu hem kirpiklerinizi tarayarak dağınık görüntüden kurtarır hem de daha yoğun görünmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir