Bebek Oyuncakları Nasıl Temizlenmeli?

13 Oca

Bebekler için oyuncak seçimi yaparken dikkat edilmesi konular bulunduğu gibi aynı şekilde seçmiş olduğunuz bu tür oyuncakların bakımlarının yapılması da önemlidir. Çocuklar ellerine aldıkları oyuncaklarını sık sık ağızlarına götürdüklerinden dolayı temizlenmemiş bir oyuncak sebebiyle çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Bebeğinizin peluş oyuncak ayısı ya da köpeği gibi oyuncaklarını yüksek bir sıcaklık ayarında ve normal bir düzeyde deterjan kullanarak çamaşır makinesinde düzenli olarak yıkamalısınız.

bebek oyuncakları
bebek oyuncakları

Plastik malzemelerden üretilmiş olan sert yapıya sahip olan oyuncakları ise ılık sabunlu bir su ile temizleyebilirsiniz. Temiz bir fırça ile oyuncağın temizliğini ayrıntılı bir şekilde yaparsanız bebeğinizin hijyenini sağlamış olursunuz.

Hangi Sıklıklı Temizlenmeli?

Bulaşık makinelerine sığacak boyutlarda olan oyuncakları da bulaşık makinelerinde yüksek sıcaklıkta temizleyebilirsiniz. Bebeğiniz oyuncakları ile oynadıktan sonra ya da arkadaşları ile oyuncaklarını paylaştıktan sonra mutlaka oyuncağın çeşidine göre belirli olan temizliği yapılmalıdır.

bebek oyuncağı
bebek oyuncağı

Temizliği yapılan oyuncakları ise tamamen temizlendiğinden ve kuruduğundan emin olmadan bebeklerinize tekrar oynaması için vermemelisiniz. Oyuncakları haftada en az 1 defa temizleyerek hijyeni sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir