Doğum Çantasında Neler Olmalı?

29 Nis

Doğuma yaklaşırken anne adayları, doğum çantası hazırlama konusunda telaşa kapılır ve hangi eşyaların gerekli olduğunu tam olarak kestiremeyip, birçok gereksiz eşya satın alırlar.

Bu da hem yorucu hem de kafa karıştırıcı bir duruma sebep olur. Bu yüzden doğum telaşı sırasında fazladan bir telaş yaşamamak için, anne adaylarının doğum çantasında neler bulundurması gerektiğini bilmesi ve bununla ilgili bir liste yapması gerekir.

Doğum Çantası
Doğum Çantası

Anne Adayı ve Bebek İçin Gerekli Malzemeler

İlk olarak, doğumun gerçekleşeceği hastane aranmalıdır. Çünkü bazı hastaneler anne ve bebekler için gerekli bazı eşyaları bulundurur. Bu yüzden hastaneyi arayıp önceden hangi eşyaların bulunduğunu öğrenmek, anne adayını gereksiz eşya yükünden kurtaracaktır.

Anne adayı yanına 2 ya da 3 adet gecelik almalıdır. Özellikle, emzirirken rahat olabilmek için önden düğmeli modelleri tercih etmeli ve hastanede yürüyüş yaparken geceliğin üzerine giymek için sabahlık alması gerekir.

Gerekli Malzemeler
Gerekli Malzemeler

Bunun dışında doğum çantasında çorap, bolca iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri, terlik, hijyenik pedler, 2-3 adet emzirme sutyeni, meme uçları için kompresler, kremler ve mendiller bulundurmalıdır.

Bebek içinse, badi, tulum, çorap, ağız mendili, pijama, şapka ve eldiven, battaniye, zıbın takımı, birkaç tane bebek bezi, havlu, önlük, yelek, patik, araç varsa araba koltuğu yoksa portbebe olmalıdır.

Gerekli olan diğer malzemeler ise, doğum anıları kaydetmek için fotoğraf makinesi veya kamera, lohusa kurdelesi, anne adayı için güzellik malzemeleri, mendil ve ıslak mendil, kâğıt havlu, günlük rahat elbiseler ve saç tokasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.