Doğum Çatlaklarından Kurtulmak Mümkün müdür?

20 Haz

Gebelikle birlikte anne adayının fiziksel değişim yaşaması kaçınılmazdır. Bebeğin anne karnında büyümeye başlaması ile birlikte deride doğum çatlağı adı verilen çatlaklar oluşur. Doğum çatlakları genellikle göbekte, kalçada ve göğüslerde oluşur.

Doğum Çatlakları
Doğum Çatlakları

Doğum Çatlağından Nasıl Kurtulursunuz?

Gebelikle birlikte ortaya çıkan çatlaklardan kurtulmak için önlem almak gerekir. Gebeliğin ilk günlerinden itibaren çatlak oluşumuna karşı koruyucu tedbirler almak çatlağın derinleşmesine ve artmasına engel olur. Çatlakla mücadele de ilk aşamayı oluşmadan alınacak tedbirler oluşturur. Bunun için anne adayının bol su tüketmesi ve düzenli beslenmesi gerekir. Protein yönünden zengin gıdalar ile A,C ve E vitamini yönünden zengin besinleri tüketmek çatlak oluşumuna azaltacaktır. Anne adayının düzenli egzersiz yapması da karında ve basen bölgesinde oluşan çatlakların oluşumunu engelleyecektir.

Doğum Çatlakları
Doğum Çatlakları

Bunun dışında çatlak oluşumuna engellemek için cildin mutlaka nemlendirilmesi gerekir. Nemlendirici günde iki kez çatlak oluşabilecek bölgelere uygulanmalıdır.

Ne yaparsanız yapın yine de vücudunuzun belirli bölgelerinde doğum çatlağı oluştu ise estetik açıdan sizi rahatsız eden bu görüntüde lazerle kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir