En Sağlıklı Doğum İçin Dikkat Edilecekler

20 Mar

Sağlık her dönem için azami derecede dikkat isteyen bir özelliğe sahip. Özellikle hamilelik dönemi içerisinde ise bu dikkat çok daha fazla olmalı. Her kadın için merak konusu olan doğum büyük bir stresi ortaya çıkarır. Bu stresin en aza indirilmesi için ise gerekli önlemler çok öncesinden alınmak zorunda.

kolay doğum
kolay doğum

En sağlıklı doğum için öncelikli olarak anne olacak kişi sağlığını korumalı. Mümkün olduğu derecede havasız ve kapalı ortamlardan uzak kalarak kişisel temizliğine çok dikkat göstermelidir. Anneye etki edecek herhangi olumsuz bir virüs dahi çocuğun gelişiminde önemli derecede etki uyandırabilir. Bu yüzden anne sağlığı çocuk sağlığı anlamına gelir.

sağlıklı doğum
sağlıklı doğum

Rahat Giyin Rahat Uyu

Hamilelik dönemi içerisinde anne uykusunu eksiksiz lamaya özen göstermeli. Özellikle son dönemde bu duruma çok dikkat etmek gerekli. İyi bir uyku için vücudu sıkmayan rahat kıyafetler tercih edilebilir. Bütün doğru bileşenlerin ardından kaliteli bir beslenme tercihi yapılmalı ki sağlıklı doğum ve stressiz bir dönem geçirilebilsin. Bu kritik dönem her yönden değerlendirilmeli.