Enerjimizi Çalan Bazı Şeyler

28 Mar

İnsan için en gerekli soyut kavramlardan bir tanesi de kuşkusuz ki enerjidir. Enerjik olmak kişi için birçok fayda getirir. Aksini yaşamak ister doğal olarak hayatı olumsuz yönde etkiler. sürekli yorgun ve bitkin hissetmek kimsenin istemediği bir şeydir kuşkusuz. Peki enerjinizi çalan şeyler nelerdir? Eğer bunları öğrenirsek uzak durabiliriz. Bu yazımızda enerjinizi çalan şeyleri anlattık, mutlaka okuyun.

halsizlik
halsizlik

Enerjinizi Çalan Şeylerden Kaçının

Uzun saatler boyunca sandalye veya bir koltukta sürekli oturmak kişinin enerjisinin azaltır. Çünkü sürekli aynı pozisyonda kalmış olursunuz. Hareketsizlik vücut için iyi bir şey değildir, unutmayın. Çok fazla bilgisayar başında kalmamaya özen gösterin.

enerjik
enerjik

Yine kötü duruşta enerjiyi azaltır. Dik durmaya özen gösterin. Vücudumuz belli bir doğru olmalıdır. Son zamanlarda kilolu kişilerin yapmış olduğu düşük kalorili diyetler ne yazık ki yorgunluğa ve halsizliğe sebep oluyor. Evet fazla kilodan kurtulmak gerekir ama çok düşük kalorili diyetler yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Günlük en az 850 kalori almanız şarttır. Sürekli kapalı ortamlarda bulunmamalıyız. Evden işe işten eve gibi bir yaşam tarzı enerjinizi çalabilir. Ayrıca sürekli endişe halinde olmak da buna bir sebeptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir