Etnik Desenleri Modern Yaşamda Uygulayın

9 Nis

Etnik tarz kişinin karakter yapısına göre farklılık gerektiren bir tarz olmakla birlikte özellikle son zamanlarda eskiye dönüş hareketi ile ev dekorasyonunda öncelik sahibi oluyor.

2015 Etnik Desen Dekorasyonu
2015 Etnik Desen Dekorasyonu

Farklı bir tarzınız varsa rahatınıza düşkünseniz ve yaratıcı fikirler size oldukça ilham veriyorsa bunu etnik dekorasyonda sahnelemek sizin için kaçınılmaz olacak. Karışık desenlerin uyumu olarak da nitelendirilen bu tarz için öncelikle el yapımı eşyalarınızı gün yüzüne çıkarın.

Evinizi Renklendirin!

Renkli ve Etnik Desenli Koltuk Modelleri
Renkli ve Etnik Desenli Koltuk Modelleri

Dekorasyona duvarlardan başlanacak olursa istediğiniz renk boyayı hata rengârenk desenlerle de boyayabilirsiniz. Ama ben eşyaların göze çarpsın istiyorum diyorsanız duvarınızı beyaza boyamak en iyi fikir olacak. Sıra eşya yerleştirme bölümüne geldi. Bu kısımda istediğiniz gibi rahatınıza uygun döşemeyi yapabilirsiniz.

Ama kullanacağınız eşyalarınız büyük önem taşıyor. Mesela halı yerine eski İran kilimleri serebilir, Afrika’ya özgü desenleri kullanarak oluşturacağınız yer minderleri tamamen egzotik hava katabilirsiniz. Asya’nın etnik nesnelerinden olan boynuzlar son dönemde ilgileri cezbediyor.

Etnik Desenli Yatak Örtüsü
Etnik Desenli Yatak Örtüsü

Duvara asacağınız boynuzlar ve deri eşyalar ile atmosferi güçlendirebilirsiniz. Yaratıcı fikirlerden yardım alarak oluşturabileceğiniz hasır sepetlerden ilginç abajurlar yapabilir kitaplık olarak da renkli kasalar ya da ahşap merdivenleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir