Gençlerin Rağbet Ettiği Kapsül Evler

9 Ağu

Küçük alanlarda yaşama modası Japonya’da başladı. Japonya’da kapsül otellerden sonra gençler kapsül evlere yöneldi. Kapsül ev modası özellikle gençler için ideal.

kapsül ev
kapsül ev

1+1 evlerin yerini daha ufak evlerin alması. Konut fiyatlarında olan artışların insanları bu uygulamaya götürdüğü de bir gerçek. Giderek küçülen evlerin adı günümüzde kapsül olarak değiştirildi.

Üniversite Gençlerine Kapsül Evler

Üniversite öğrencileri için şimdiden kapsül evler yapılmaya başladı. Daha çok alt gelir grubunda olanlar için yapılan evler, gençler içinde hızlı şekilde yapıldı. Küçük olduğu için her şeyi bir arada bulabiliyorsunuz. Duvar kısmında sadece bir ince dolap var. Dolaba her eşya konuluyor.

kapsül ev modası
kapsül ev modası

Kapsül evlerden çok katlı gökdelenler yapıldığı için, insanlar bu tarz küçük evlerde gökdelenlerde yaşıyor. Nüfus çok ve gelir düşük olduğu için. Uygulama sırasında araştırmacıların gözlemlediği ise insanlar arasında çok büyük gelir farkı olduğu. Zengin kesimin evleri ise olabildiğince büyük tasarımlı. Gelir düzeyi düşük olanlar ise küçük ve tek odalı evlerde yaşamlarını sürdürmek zorundalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir