Gizli Şekerin Belirtileri

9 Oca

Tüm insanların korktuğu şeker hastalığının bir önceki safhası gizli şekerdir. Şeker hastalığı sizi hayatınız boyunca çok yoracak ve kısıtlı yaşamanızı gerektirecek kötü bir hastalıktır. Sevdiğiniz şeylerden uzak kalmanızı ve ileri durumdaysa başka yiyecekleri mahkum olmanızı sağlayacak bir şeydir. Eğer bunları yaşamak ve özgürce hayatınızı sürdürmek istiyorsanız dikkatli olun.

gizli şeker
gizli şeker

Belirtileri Nelerdir?

Gizli şekerin bazı belirtileri vardır. Bu belirtileri iyi kollayın. Eğer kendinizde rastladığınız varsa, biri bile olsa kan şekerinizi ölçtürün. Bu işler şakaya gelmeyecek kadar ciddi işlerdir. Eğer sürekli tatlı yeme isteği varsa bu her şeyin başı olabilir. Tatlıyı sık tüketmeyin, isteklerinize mani olun. Son zamanlarda aşırı kilo artışı ya da zayıflama varsa kesinlikle gidin ve kontrol olun.

şeker
şeker

Gündüzleri işte çok yoruluyor olabilirsiniz ama hayatınızın tamamından yorgunluğunuzu analiz etmiş olursunuz. Eğer fazla yorgunluk ve halsizlik yaşıyorsanız sıkıntı olabilir. Ani öfkelenmeler, açlık atakları ve çok su içip, çok tuvalete gitme istekleri de belirtilerden biridir. Bunlara dikkat edin, hayatınıza yazık etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir