Küçük Mutfaklar İçin Pratik Öneriler

9 Oca

Mutfakta çalışırken hem zaman çok hızlı geçer hem de çok kolay şekilde mutfakta her şey dağılabilir. Ayrıca mutfak ölçüleri de yerleştirilen malzemelerin dahi dağınık bir görsellik yaratmasına neden olabilir.

küçük mutfak dekorasyonu
küçük mutfak dekorasyonu

Özellikle de el aletleri, kesme tahtaları ve kavanozlar çok sık olarak mutfaklarda yer aldığından hem görsel kalitenin düşmesine yol açar hem de rahat çalışma alanın oluşturulamamasına yol açabilir.

Duvarlarda Ekstra Raf Kullanılmalı

Mutfaklarda bu tip ürün gruplarını depolayabilmek için duvarlarda mümkün olabildiğince köşeleri dönebilen basit raflar kullanmaya özen gösterilmesi gerekiyor. Aynı şekilde dolaplara sığmayan tencere ve tava gibi ürün grupları için ise duvarda yarım daire tasarımında kancalı raflar kullanılarak, bu soruna pratik bir çözüm üretilebilir.

küçük mutfak
küçük mutfak

Çatal ve bıçak gibi ürünlerin fazlalığından şikayet edenler için ise dekorasyon uzmanları son dönemlerde hayli popüler olan çekmece düzenleyici ürünlerini öneriyor.

mutfak dekorasyonu
mutfak dekorasyonu

Mutfak ölçüleri geniş olmasa da en temel nokta olan mutfağı nasıl verimli kullanabilirim sorusu üzerinden mutfak dekorasyonunu oluşturmak her zaman çok küçük mutfaklarda dahi daha zevkli ve daha rahat bir çalışma atmosferinin yaratılabilmesine yardımcı olur. Ayrıca son yıllarda teknolojik gelişmeler ışığında mutfaklara özel son derece pratik çözümler sunacak pek çok ürün grubu da piyasaya sürülüyor. Bu tip ürün gruplarından yardım almak küçük mutfaklar için çoğu zaman gereklilik arz edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir