Göz Tiplerine Uygun Makyaj ile Daha Güzel Gözler

2 Şub

Eyeliner kullanmaktan çekinen kadınların birçoğu kendilerine yakışmadığını düşünerek uzaklaşmışlardır. Göz tipinizi belirleyerek gözleriniz için en uygun eyeliner stilini seçebilirsiniz. Eyelinerlar göz kalemlerine göre daha net bir çizgi oluşturarak hem daha belirgin göz güzelliği oluşturur hem de göz kalemlerinde sıkça yaşanan dökülmeleri yaşatmaz.

göz makyajları
göz makyajları

Bir gözünüzün daha küçük olduğunu düşünüyorsanız eyeliner uygularken o gözünüze kontür uygularken çok az daha kalın bir uygulama ile eşitliği yakalayabilirsiniz. Eğer gözleriniz birbirine çok yakınsa gözlerin iç köşesinde aydınlık yaratarak aralığı daha geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca göz diplerinize eyeliner uygulamadan göz dışındaki kısmı kalınlaştırın. Böylece yakınlık sıkıntısını ortadan kaldırmış olursunuz.

göz makyajı yapmak
göz makyajı yapmak

Doğru Stille Daha Güzel Gözler

Küçük gözlerden şikayetçiyseniz, açık tonlardaki kahverengiyi bütün göz kapağına uyguladıktan sonra kirpik diplerine koyu renkli yumuşak bir göz kalemi sürün. Parmak ucunuzun yardımıyla hafifçe buğulandırıp koyu kahve tonlarındaki farla göz kapaklarınızın dış yarımlarına gölge efekti yaratın. Daha iri gözlere böylece sahip olabilirsiniz. Doğru uygulamalar ile daha anlamlı bakışlar yakalayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir