Hamilelikte Sütün Faydaları Nelerdir?

26 Şub

Hamilelik döneminde sabahları kahvaltı yaparken süt tüketirseniz metabolizma hızınızı yükselterek kan dolaşımınızı hızlandırmış olursunuz. Bu durum ise karnınızdaki bebeğinize yeterli miktarda oksijen gitmesini sağlar.

hamilelikte süt içmek
hamilelikte süt içmek

Sabahları aç karnınız ile bir bardak süt tüketirseniz kendi kalsiyum ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz. Kemikleriniz süt içtiğiniz zaman güçlenmeye başlayacağı için hamilelik döneminde daha hafif ağırlık çekmeye başlarsınız. Bebeklerin gelişimini de olumlu etkileyen süt, sağlıklı ve doğal bir besin kaynağıdır.

Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

Hamileliğinizin ilerleyen dönemlerde sütü tek başına içtiğiniz zaman mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bu sebeple süt içmek yerine süt ürünlerine yönelebilirsiniz. Peynir, yoğurt gibi yiyecekleri günde 200 ile 250 gram miktarında tüketirseniz sütten alacağınız faydaları aynı şekilde alabilirsiniz.

peynir
peynir

Alternatif olarak milkshake içebilir, sıcak çikolata ya da sahlep de içebilirsiniz. Evinizin ortamında hazırlayabileceğiniz bu ürünler tamamen doğal ve sağlıklıdır. Doğal gıdalar her zaman tercih etmeniz gereken gıdalar olduğu için sütlü tatlılar hazırlarken de beyaz şeker yerine esmer şeker kullanabilirsiniz. İçeceklerinize de şeker atarken esmer şeker tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir