Hint Safranı İle Sivilcelere Son Verin!

26 Kas

Asya’nın tropik iklim bitkisi (bilinen en genel adı ile) zerdeçal (Hint Safranı), baharat olarak kullanımının yanı sıra eski zamanlarda kumaş, deri renklendirmede doğal bir boya maddesi, turnusol kağıdı yerine zerdeçal kağıdı kullanımı gibi çok farklı özelliklere sahip kıymetli bir bitkidir. Kurkumun pigmentlerince zengin olan zerdeçalın kök saplarının suda kaynatılıp kurutulması ile ”Safran” baharatı elde edilir.

Her Derde Deva Hint Safranı İle Sivilce Maskesi

Anti kanserojen, antiaterojenik, antienflamatuvar olarak tıbbi ilaç yapımında da kullanılan Hint Safranı parlak ve sağlıklı bir cilt için de muhteşem bir bileşime sahip.

hint safranı
hint safranı

Akne, sivilce gibi cilt problemlerini kısa sürede tedavi eden kolayca hazırlanabilecek doğal bir cilt maskesi için; 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı süt ve doğal tonik yerine kullanılacak 2 tatlı kaşığı balzamik sirke yeterlidir.

safran
safran

Hint Safranı Maskesi Nasıl Uygulanır?

Önce yüzünüzü pamuk yardımıyla sürebileceğiniz sirke ile temizleyin. Bir kaç dakika bekledikten sonra, Hint Safranı, bal ve süt ile elde ettiğiniz karışımı göz çevresini açıkta bırakarak yüzünüze dairesel hareketler ile sürün.

maske
maske

20-25 dakika bekledikten sonra bol ılık su ile yıkayın. Haftada 1-2 kez uygulayabileceğiniz bu doğal maske ile cildiniz mükemmel derecede canlı, parlak ve pürüzsüz görünecektir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir