İsteme Çiçeği Nasıl Olmalı?

26 Şub

Kız isteme merasimlerinde mutlaka damadın ailesinin yanında hediye olarak getirdiği isteme çiçeği olmazsa olmazdır. Çoğunlukla canlı ve taze çiçeklerden hazırlanan isteme çiçeğinin hem görümü hem de kokusu ile memnun edici olmasına dikkat edilir. Genel yargı isteme çiçeğinin kırmızı güllerden olacağı yönünde olsa da artık tek düzensizlikten çıkarak daha modern ve birbirinden farklı tasarımlarda isteme çiçeği modelleri ile karşılaşılabiliyor.

İsteme Çiçeği Aranjmanları

İsteme çiçeklerinin genellikle buket şeklinde tasarlanmasına alışkın olunsa da son zamanlarda Sepette veya şık bir vazoda çeşitli çiçekler ve güllerden hazırlanmış aranjmanlara sıklıkla yer verildiğini söyleyebiliriz. Şakayık, kırmızı gül, beyaz gül, orkide, lale, anastasia, ve veronika gibi pek çok farklı çiçeğin bir araya getirilerek ortaya çıkarılan aranjmanlara hayran kalmamak elde değil.

İsteme çiçeği aranjmanlarında tek bir çiçek tercih edilecekse bu çoğunlukla güller olur. Çok çeşitli çiçeklerin yer aldığı buketlerde ise genellikle birbirinin güzelliğini ve ihtişamını bastırmayacak çiçekler bir araya getirilmeye çalışılır. Böylece her bir çiçek ayrı ayrı güzelliğini sergileyebilir.

İsteme Çiçeği Nasıl Seçilir?

Nişan çiçeğine göre daha uzun ve yatay şekilde tasarlanan isteme çiçekleri arasından seçim yaparken aranjmanda gelin hanımın sevdiği çiçeklere yer vermek önceliğiniz olmalıdır. Sevdiği çiçek türleri tercih edilmesi önemlidir. Kız isteme günü özel bir masa hazırlanacaksa çiçek hazırlığı yapılan odanın tasarımı ile uyumlu olması tavsiye edilmektedir. Ayrıca canlı çiçekleri kuruttuktan sonra evi dekore etmek amacıyla kurutulan çiçeklerin sergileneceği vazoda veya sepette isteme çiçeği oldukça hoş olacaktır.

Kız İsteme Çiçeği Fiyatları Ne Kadar?

Ailelerin bir araya gelerek gençlerin evlilik isteklerinin birlikte konuşularak ilk akrabalık bağının atıldığı kız isteme merasimine kusursuz bir başlangıç için isteme çiçeği ve çikolata gibi hazırlıklara özenli yaklaşmak gerekebilir. Peki hazırlığında böylesine hassas olunması önemli olan isteme çiçeğinin fiyatları ne kadar?

Merak etmeyin, herkesin zevkine ve bütçesine göre isteme çiçeği bulabileceği online çiçek siparişi alan çiçek mağazaları bulunmaktadır. Bu mağazaların web sitelerinden beğendiğiniz çiçek modelini kolaylıkla satın alabiliyorsunuz. Fiyat bilgisi alarak taze ve canlı isteme çiçeklerine linkten: https://www.wishflowersdesign.com/kiz-isteme-cicegi ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir